Tony Blair jest multimilionerem, byłym premierem Wielkiej Brytanii z historią kłamstw i został skazany zaocznie jako zbrodniarz wojenny. Został również wymieniony w Pandora Papers w 2021 roku. Mimo to 31 grudnia 2021 r. królowa ogłosiła, iż Blair otrzyma najwyższy tytuł szlachecki. Teraz podróżuje po świecie, próbując wskrzesić i sprzedać swoje cyfrowe identyfikatory.
Linki zewnętrzne:
- Oskarżenie Tony'ego Blaira w sprawie wojny w Iraku zablokowane przez sędziów, The Guardian, 31 lipca 2017 r.
- "Zbrodniarz wojenny" Tony Blair został uhonorowany tytułem szlacheckim, TRT World, 2021
- Brytyjska opinia publiczna nie zapomniała o wojnie w Iraku, czego dowodem jest fakt, iż 1,2 miliona ludzi podpisało petycję przeciwko jego tytułowi szlacheckiemu, Stop War, 1 czerwca 2022 r.
W lutym 2023 r. byli liderzy Partii Pracy i Partii Konserwatywnej, Tony Blair i William Hague, wezwali do wprowadzenia identyfikacji cyfrowej ("ID") w ramach "fundamentalnego przekształcenia państwa wokół technologii".
We wspólnym raporcie opublikowanym przez dwóch byłych przywódców partii, zatytułowanym "Nowy cel narodowy: innowacje mogą napędzać przyszłość Wielkiej Brytanii", wezwali oni również do przyspieszenia wdrożenia jednolitego systemu identyfikacji cyfrowej dla wszystkich mieszkańców Wielkiej Brytanii, w postaci cyfrowego portfela, do którego można uzyskać dostęp z urządzenia osobistego.
W raporcie stwierdza się, iż "zamiast tworzyć rynek dostawców z sektora prywatnego do zarządzania wydanymi przez rząd danymi uwierzytelniającymi tożsamość obywateli, rząd powinien zapewnić bezpieczny, prywatny, zdecentralizowany system identyfikacji cyfrowej z korzyścią zarówno dla obywateli, jak i przedsiębiorstw".
Jednak prywatne korporacje próbują wyrwać kontrolę nad systemem z rąk rządu i oddać go pod swoją kontrolę. Katherine Holden powiedziała: "Zamiast nakładać dodatkowe obciążenia na rząd w celu stworzenia systemu identyfikacji cyfrowej, ważne jest, abyśmy oparli się na głęboko zakorzenionej wiedzy i najnowocześniejszych rozwiązaniach, które już istnieją na brytyjskim rynku tożsamości cyfrowej. Przemysł zainwestował znaczne środki w rozwój i wdrażanie solidnych rozwiązań technologicznych". Holden jest szefem działu analizy danych, sztucznej inteligencji i tożsamości cyfrowej w techUK, "brytyjskim stowarzyszeniu handlu technologiami" zrzeszającym prawie 1000 członków.
Nie ma większego znaczenia, czy to rząd ma dostęp do wszystkich naszych danych i kontrolę nad nimi – a więc co możemy, a czego nie możemy zrobić – czy też są to firmy prywatne. Wraz z globalnym naciskiem na partnerstwo publiczno-prywatne, rezultat jest ten sam – kontrola wielkiego państwa.
Dobrym przykładem tego połączenia interesów prywatnych i publicznych jest członek Towarzystwa Fabiańskiego, Tony Blair. Były premier Wielkiej Brytanii dołączył do Rady Założycielskiej Światowego Forum Ekonomicznego ("WEF") w 2007 roku, w tym samym roku, w którym jego stanowisko premiera Wielkiej Brytanii dobiegło końca. Chociaż strona internetowa WEF nie wymienia już Blaira jako członka zarządu, w styczniu 2023 r. The Guardian poinformował, iż podczas gdy anonimowa grupa planowała usunąć Klausa Schwaba ze stanowiska szefa WEF, Blair był jedną z czołowych postaci międzynarodowych, która była łączona z przejęciem roli Schwaba.
Założył także Instytut Tony'ego Blaira na rzecz Globalnych Zmian, z zespołami w ponad 30 krajach na całym świecie, pracującymi nad "wspieraniem rządów". Blair's Institute jest partnerem stowarzyszonym WEF. W opisie instytutu na stronie internetowej WEF czytamy: "Współpracuje z przywódcami politycznymi i rządami na całym świecie w zakresie strategii, polityki i realizacji – z technologią jako czynnikiem umożliwiającym wszystkie trzy".
Identyfikator cyfrowy nie jest niczym nowym. Blair próbował wprowadzić ją w czasie, gdy był premierem, ale został zablokowany przez parlament. Tak jak wtedy, tak i dziś budzi kontrowersje. Jego krytycy obawiają się, iż stanowiłoby to naruszenie swobód obywatelskich, ofensywną ingerencję ze strony Wielkiego Państwa.
Silkie Carlo, dyrektor grupy Big Brother Watch, powiedziała, iż "rozległy system tożsamości cyfrowej" zaproponowany przez parę "byłby jednym z największych ataków na prywatność, jakie kiedykolwiek widziano w Wielkiej Brytanii".
"Sir Tony i Lord Hague mają absolutną rację co do potrzeby objęcia przez Wielką Brytanię przywództwa w zakresie innowacji technologicznych, ale oznacza to ochronę praw i prywatności ludzi, a nie ożywianie nieudanych propozycji inwazyjnego systemu masowej tożsamości cyfrowej i państwa baz danych" – powiedział Carlo.
Powiązane: Korporacyjny faszyzm zabija wolność; i już tu jest
Aby nie zniechęcić się opinią publiczną ani oporem wobec masowej inwigilacji i kontroli, w czerwcu Blair's Institute for Global Change opublikował drugi raport: "The Great Enabler: Transforming the Future of Britain's Public Services Through Digital Identity". Raport zapowiada identyfikację cyfrową jako "wielki czynnik umożliwiający":
"Jest to wielki czynnik umożliwiający powstanie nowoczesnego rządu i od pewnego czasu jest w zasięgu przywódców, ale do tej pory polityka stała mu na drodze".
Po opublikowaniu raportu Blair powiedział Metro.co.uk: "Identyfikator to prosty identyfikator w telefonie, do którego dostęp uzyskuje się dzięki danych biometrycznych". Blair powiedział, iż pojedynczy identyfikator cyfrowy w naszym telefonie pomoże usprawnić dostęp do usług publicznych. Dla tych, którzy rozumieją, dokąd to wszystko zmierza, komentarze Blaira nie są argumentami przemawiającymi za naszymi wolnościami i ostatecznie naszym przetrwaniem.
Blair szerzy propagandę cyfrowej tożsamości na całym świecie
Podczas wywiadu południowoafrykański politolog Rob Duigan powiedział, iż Blair kieruje służbą cywilną w kilkunastu krajach afrykańskich. "Jego żona zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby bronić zbrodniarzy wojennych w Rwandzie, podczas gdy większość służby cywilnej jest kierowana, a ich program jest ustalany przez Tony'ego Blaira. Mamy do czynienia z bardzo osobliwą sytuacją, w której lewicowa, w większości biała organizacja [Towarzystwo Fabiańskie] prowadzi coś w rodzaju kolonialnego systemu rządów w większości Afryki" – powiedział.
W artykule zatytułowanym "Co Tony Blair robi w Afryce?" opublikowanym w czasopiśmie The Voice czytamy: "Tony Blair jest na dobrej drodze, by zostać nowym królem Afryki i być może zgromadzić przy tym bogactwa".
Jedną z rzeczy, którą Blair chce, aby biedniejsze kraje przyjęły, jest identyfikacja cyfrowa. Nigdy nie wspomniano, w jaki sposób identyfikatory cyfrowe będą karmić i zapewniać schronienie tym, którzy najbardziej ich potrzebują. Jednak według Blaira korzystanie z technologii pomoże zdrowiu i edukacji – najprawdopodobniej dlatego, iż bez niej dostęp do tych usług będzie ograniczony.
W dniach 2-4 marca odbyła się sztandarowa indyjska konferencja na temat geopolityki i geostrategii, Raisina Dialogue. Wśród ponad 2500 uczestników znaleźli się przedstawiciele z ponad 100 krajów. Jednym z nich był Tony Blair.
Podczas dyskusji panelowej niedoszły król Afryki i multimilioner Blair mówił o tym, dlaczego cyfrowe identyfikatory przynoszą korzyści biednym.
Zaraz po przyznaniu, iż nic nie rozumie na temat kryptowalut, choćby po zasięgnięciu rady swojego syna na krótko przed tym, jak miał wygłosić przemówienie na temat tego na konferencji, Blair powiedział: "Rewolucja technologiczna jest kluczowa i jest to jeden z powodów, dla których Indie radziły sobie tak dobrze w ostatnich latach".
Zaawansowany technologicznie {sarkazm} Blair powiedział wtedy: "Myślę, iż premier Modi zrozumiał znaczenie [rewolucji technologicznej] i waszego programu cyfrowej identyfikacji. Myślę, iż to jeden z najważniejszych programów.
"Ciągle powtarzam ludziom na całym świecie, iż jeżeli chcecie zobaczyć przykład reformy, która prowadzi do realnych rezultatów i pokazuje, iż rząd może pracować dla ludzi, spójrzcie na indyjski program identyfikacji cyfrowej. To była niezwykła transformacja.
"Nawiasem mówiąc, jeżeli chcesz pomóc niektórym z najbiedniejszych państw na świecie... [bla bla bla]"
Skąd nieudolny technologicznie Blair jest tak pewny, iż jego cyfrowe identyfikatory mogą "uratować biednych"? Być może, mimo iż nie udało mu się pomóc ojcu zrozumieć kryptowalut, syn Blaira udzielił mu w ostatniej chwili kilku rad na temat rewolucji technologicznej w Indiach i tego, jak identyfikatory cyfrowe mogą pomóc 1,9 miliarda ludzi, którzy żyją w zubożałych warunkach i tragicznych okolicznościach.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://expose-news.com/