"Słowacja nie będzie zawierać żadnych międzynarodowych porozumień pandemicznych z WHO – mówi premier"(video)

grazynarebeca.blogspot.com 1 year ago

Podczas konferencji partii SMER premier Słowacji Robert Fico zadeklarował, iż jego rząd nie podpisze traktatu pandemicznego Światowej Organizacji Zdrowia, a posłowie SMER nie ratyfikują w parlamencie traktatu pandemicznego z WHO, ponieważ jest to projekt chciwych firm farmaceutycznych.

Robert Fico został powołany na stanowisko premiera Słowacji po raz czwarty 25 października 2023 r. po tym, jak jego partia SMER – Slovenská Sociálna Demokracia ("SMER") wygrała wybory 30 września i utworzyła koalicję z centrolewicowymi partiami HLAS – Sociálna Demokracia ("HLAS") i nacjonalistycznymi partiami Slovenská Národná Strana ("SNS").

Tydzień temu podczas godzinnego wystąpienia na konferencji partii SMER, której jest przewodniczącym, premier Fico oświadczył, iż nie poprze wzmacniania uprawnień Światowej Organizacji Zdrowia ("WHO") kosztem suwerennych państw w walce z pandemią. "Tylko szalone firmy farmaceutyczne mogły wymyślić takie bzdury" – powiedział do ponad 400 obecnych gości, ambasadorów, delegatów i członków partii.

Jego przemówienie jest dostępne na YouTube w języku słowackim. Nie ma dostępnego automatycznie wygenerowanego tłumaczenia, więc korzystamy z alternatywnych źródeł tłumaczeń na język angielski. Door to Freedom opublikowało poniższy klip z przemówienia Fico z angielskimi napisami.

listopada 2023 (3 min)

Pisząc o jego wystąpieniu, alternatywny serwis medialny InfoVojna napisał (tłumaczenie z czeskiego na angielski dzięki Tłumacza Google):

[Traktat pandemiczny] przeniósłby uprawnienia w dziedzinie zdrowia w czasie pandemii z krajowych ministerstw zdrowia państw-sygnatariuszy na Światową Organizację Zdrowia. WHO uzyskałaby wówczas drakońskie uprawnienia decyzyjne, których państwa sygnatariusze musiałyby przestrzegać, nie tylko w zakresie obowiązku zakupu szczepionek i leków zamawianych przez WHO, ale mogłoby się to również zdarzyć w przypadku obowiązkowych szczepień zlecanych przez tę wielonarodową organizację. I to właśnie Robert Fico jednoznacznie to odrzucił i zadeklarował, iż posłowie SMER nie podniosą ręki za taką propozycją.

Fico nazwał całe porozumienie z WHO planem chciwych firm farmaceutycznych, które zaczęły martwić się o swój biznes, gdy teraz okazuje się, iż wiele państw świata przestaje kupować szczepionki, anuluje nakazy szczepień, a cały biznes firm farmaceutycznych idzie na marne. Traktat antypandemiczny ma to zmienić i zapewnić, że za pośrednictwem WHO zbiórka szczepionek będzie obowiązkowa i autorytatywnie przepisywana wszystkim krajom członkowskim, które podpiszą traktat antypandemiczny, a następnie ratyfikują parlamenty.

Robert Fico zadeklarował na uroczystym zgromadzeniu na zamku w Bratysławie, iż Słowacja pod jego rządami nie podpisze Porozumienia Pandemicznego z WHO, ponieważ jest to projekt chciwych firm farmaceutycznych, InfoVojna, 20 listopada 2023 r.

Martin Demirov, który określa siebie jako kogoś, kto lubi "publikować tłumaczenia ocenzurowanych artykułów prasowych i wyszukiwać różne interesujące fakty", napisał o przemówieniu Ficy w poście na Twitterze. Jego post jest w języku polskim, który odtworzyliśmy poniżej w języku angielskim przy użyciu tłumaczenia wygenerowanego przez Twittera.

Fico wygłosił przemówienie na zjeździe partii: "Poprzedni rząd zabił 20 000 ludzi podczas Covid!"

Autor: Martin Demirov

Fico nakreślił swoje priorytety: Gdyby mnie aresztowali, zmiana nie byłaby możliwa.

Jedna z najdłużej istniejących partii, która w przyszłym roku będzie obchodzić 25-lecie istnienia, zorganizowała swój doroczny kongres.

SMER wygrał wybory we wrześniu, a przewodniczący partii Robert Fico natychmiast przypomniał ponad 400 gościom, ambasadorom, delegatom i członkom partii, aby nie traktowali ich tak poważnie. "Na litość boską, wygraliśmy". W swoim przemówieniu wprowadzającym przedstawił wizję zmian na nadchodzący rok. Pamiętając o "covidowym szaleństwie" i potrzebie zmiany prawa chroniącego grupy przestępcze związane z poprzednim rządem, nie krył euforii z ponownego zjednoczenia się z partią HLAS.

W pierwszej części swojego wystąpienia Fico skrytykował poprzedni rząd i jego kierownictwo (za covidowe szaleństwo, za podżeganie do wojny), w drugiej mówił o celach partii, a niespełna dwie godziny później zakończył przemówienie słowami: "jesteśmy tutaj, idziemy dalej, nas nie złamali".

Według wiceprzewodniczącego partii Juraja Blanara, przywództwo Ficy jest ważne dla SMER. Niech żyje Republika Słowacka" – zakończył swoje przemówienie. Jaki był kierunek zmian?

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Bułgarii, ambasadorowie Wielkiej Brytanii, Chin, Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także Kuby, Czech i Węgier.

Swoją obecność potwierdził również polski ambasador. Wśród gości znaleźli się także prezes Związku Emerytów Michał Kocjan, prezes Związku Miast i Wsi Słowackich Józef Bożek oraz prezes Związku Bojowników Antyfaszystowskich Viliam Longauer. Obecni byli również przedstawiciele pracodawców.

Obecni byli m.in. minister obrony Robert Kalinak, minister finansów Ladislav Kamenicki i minister rolnictwa Ryszard Takacz. W spotkaniu uczestniczyła również Zuzana Plewikova, wiceprzewodnicząca partii i członkini organizacji młodzieżowej.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu Fico wie, jak zmobilizować swoich ludzi i skupić się na sprawdzonych tematach wyborczych, dzięki czemu, choć zdobył głosy elektorskie, znalazł się w gronie polityków skłaniających się ku scenie alternatywnej. "To jest konwencja partyjna, to nie jest posiedzenie gabinetu, więc przestańcie być tacy poważni, wygraliśmy wybory, na litość boską".

Blanard powitał Fico, odegrano hymn narodowy i minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych

W swoim przemówieniu chciał przedstawić wizję na przyszły rok, ale udało mu się to dopiero w drugiej połowie przemówienia. "Wygraliśmy wybory parlamentarne po raz piąty" - powiedział.

"Jesteśmy absolutnie najlepszą, i podkreślam to po tysiąckroć, partią polityczną w historii współczesnej Słowacji i chcemy taką pozostać" – powiedział.

W naturalny sposób ponownie nawiązaliśmy kontakt z HLAS.

Na początku swojego wystąpienia poruszył także kwestię nielegalnych działań poprzedniego rządu w czasie pandemii Covid-19, pochwalił medialną alternatywę wobec głównego nurtu oraz zaatakował poprzedni rząd za represje i obowiązkowe szczepienia. Cztery media – Denník N, denník Sme, Markízu i Aktuality – nie otrzymały akredytacji. Od zeszłego tygodnia są też niechcianymi gośćmi w budynku rządowym.

"Słowacja coraz bardziej otwarcie mówi o 20 tys. ofiar złego zarządzania w kraju i bezsensownych decyzjach rządu" – kontynuował czterokrotny premier. Chce wspierać wysiłki polityków, którzy chcą rozliczyć poprzedni rząd i nie planuje wspierać prac Światowej Organizacji Zdrowia ze szkodą dla suwerennych państw, jeżeli chodzi o zarządzanie walką z pandemią. "Takie bzdury mogły wymyślić tylko chciwe firmy farmaceutyczne" – powiedział.

Po wyborach w 2020 r. nazwał SMER partią "spisaną na straty", której przeciwnicy byli zachwyceni, iż socjaldemokracja podzieliła się na dwie grupy, gdy Peter Pellegrini opuścił partię, aby uzyskać prawo do głosowania. "Ale to naturalne, iż spotkaliśmy się ponownie, aby współpracować w rządzie. To nie przypadek, iż przed przedterminowymi wyborami podkreślaliśmy, iż podstawą do utworzenia nowego rządu powinno być połączenie SMER i HLAS" – powiedział.

"Szok naszych oponentów po zwycięstwie wyborczym SMER i późniejszych zdecydowanych krokach w celu szybkiego utworzenia rządu był tak wielki, iż stworzyli atmosferę, jakbyśmy ukradli zwycięstwo wyborcze i musieli je oddać opozycyjnej liberalnej "postępowej Słowacji" – powiedział. Oprócz PS ponownie skrytykował prezydent Zuzanę Čaputovą.

W odpowiedzi na zawieszenie członkostwa w Europejskiej Partii Socjalistycznej Fico powiedział, iż nie wie, dlaczego interweniowali, ponieważ jest to ta sama partia, co w przeszłości. "SMER nie jest proporcem, który obraca się tam, gdzie wieje wiatr" – powiedział, dodając, iż za zawieszeniem stoi Portugalia. Przynależność do partii nigdy im się nie przysłużyła, a Fico pamięta tylko wiele krytyki. "Kiedy Partia Europejskich Socjalistów pomogła nam w ciągu ostatnich 20 lat? Kiedy? Nie pamiętam" – dodał.

Partia Andrieja Danki, koalicjantka SNS, była krytykowana za granicą głównie za obranie bardziej radykalnej drogi. Przed wyborami SNS połączyła się z trzema mniejszymi organizacjami skrajnie prawicowymi, a kilku jej członków było kandydatami Naszej Słowackiej Partii Ludowej, której lider Marian Kotleba został skazany za ekstremizm i również stracił mandat.

Robert Fico winą za stan kraju obarczył polityków, którzy rządzili Słowacją w ostatniej kadencji parlamentu. "Nie zostaliśmy zniszczeni dlatego, iż mieliśmy inne zdanie na temat covidu, nie zostaliśmy zniszczeni dlatego, iż mieliśmy inne zdanie na temat Ukrainy i nie zostaliśmy zniszczeni z powodu próby aresztowania nas za działalność polityczną" – powiedział.

"Nie wiem, czy jest w UE polityk opozycji, który w ciągu trzech lat był czterokrotnie oskarżany za swoje poglądy polityczne. Nie z powodu korupcji, ale z powodu jego poglądów politycznych" – powiedział zagranicznym gościom. Fico, wraz z Tiborem Gashparem i Robertem Kalinakiem, zostali oskarżeni przez poprzednie władze o wiele "zbrodni".

"Miałem szczęście, iż nie poszedłem do więzienia, bo gdyby wsadzili mnie do więzienia za moje poglądy polityczne po dwóch konferencjach prasowych, na których powiedzieliśmy prawdę, ani ty, ani ja nie siedzielibyśmy tu dzisiaj, ponieważ partia zostałaby zniszczona" – powiedział.

Fico poruszył również kwestię wyborów prezydenckich i europejskich. "Wiceprzewodniczący partii Lubosz Blaha również wyraził zainteresowanie wyborami, Parlament Europejski na pewno na ciebie czeka, Lubosz" - powiedział Fico. Niedawno opozycja chciała go zwolnić za powieszenie portretu rewolucjonisty Che Guevary zamiast portretu prezydent Zuzany Čaputovej po objęciu stanowiska wiceprzewodniczącej parlamentu, ale koalicja zablokowała sesję. Kilka dni temu ukazała się również jego książka "CHE"

Ponadto mówił także o potrzebie zmian w Kodeksie karnym i Kodeksie postępowania karnego oraz potrzebie zmian w prokuraturze specjalnej. Wezwał m.in. do pilnej zmiany ustawy o sygnalistach, która w tej chwili chroni śledczych z otoczenia Jana Churilli i Lubomira Danka.

Celem partii jest ustabilizowanie kraju i finansów oraz ponowne zwycięstwo. Później Fico osiągnął także główne cele polityczne partii SMER. W szczególności najważniejszym z nich jest udany rząd, który zakończy się w 2027 r. zwycięstwem w wyborach parlamentarnych. W swoim wystąpieniu nakreślił, na czym rząd powinien się skupić w najbliższych miesiącach. "Nie postrzegam skutecznego rządu jako zestawu liczb, wskaźników czy wykresów. Odniesiemy sukces dopiero w 2027 roku, kiedy ludzie zdadzą sobie sprawę, iż jest lepiej, spokojniej i bezpieczniej" – powiedział.

Fico podkreślił potrzebę stabilności politycznej i dążenia do minimalizacji konfliktów w koalicji. Wezwał również do szybkich rozwiązań politycznych, aby pokazać zainteresowanie "stabilizacją zakłóconych finansów publicznych w rozsądnym i zrównoważonym tempie". Należy również stworzyć wystarczające rezerwy finansowe, aby zrekompensować wysokie ceny energii, zwłaszcza dla gospodarstw domowych.

Chce również zmniejszyć wpływ wysokich stóp procentowych na kredyty hipoteczne i późniejsze refinansowanie w 2023 r., jednocześnie zapowiadając bezpośrednią pomoc hipoteczną w 2024 r. Potwierdził również cel, jakim jest stworzenie warunków finansowych dla wypłaty pełnej 13. emerytury. Podkreślił również potrzebę dysponowania wszystkimi niezbędnymi narzędziami regulacyjnymi i zasobami, aby interweniować w przypadku znacznych wahań cen żywności.

According to Fico, the government should also immediately decide how to transfer as many European Funds as possible to regions, cities and municipalities and simplify the administrative burden of obtaining them as much as possible. He also called for changes to regulations governing licensing procedures and procurement conditions to be approved “in record time.” According to the Prime Minister, the best proposal for the Education System for practical purposes should also be agreed upon so that the changes come into force at the beginning of the 2024/2025 school year.

Potwierdził też, iż rząd rozpoczął negocjacje w sprawie nowych inwestycji zagranicznych. "Mamy coś do rozważenia, w tej chwili dokonujemy przeglądu projektów. To zawsze jest kwestia skali pomocy publicznej" - powiedział. Uważa również, iż jego obowiązkiem jest wspieranie każdej słowackiej firmy, która chce działać na rynkach zagranicznych.

W ciągu dwóch-trzech miesięcy koalicja będzie musiała wypracować mechanizm i regulacje skracające okres, w którym legalni migranci posiadający kwalifikacje niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej na Słowacji będą mogli uzyskać wszystkie zezwolenia. Powiedział, iż proponowane środki to minimum, które rząd musi podjąć. Podkreślił, iż wszystkie działania powinny być podejmowane w ramach szerokiego dialogu społecznego. Potwierdził też, iż rozmowy o wycofaniu rządu odbędą się w Trenczynie w grudniu i w Preszowie pod koniec stycznia. Oprócz Ficy pojawili się także wiceprezesi partii: Lubosz Blaha, Ladislav Kamienicki i Ryszard Takacz.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/
Read Entire Article