GAZ-SYSTEM poinformował, iż cztery podmioty zakontraktowały długoterminowy dostęp do usług terminala FSRU2. Oznacza to, iż w Zatoce Gdańskiej powstanie drugi terminal FSRU, a Polska będzie dysponować trzema terminalami LNG o łącznej mocy regazyfikacji ponad 20 mld m3 gazu rocznie. Konsekwentnie wzmacniamy pozycję Polski na regionalnym rynku gazu, a dziś stoimy przed szansą stworzenia jednego z najważniejszych punktów dostępu do globalnego rynku LNG w Europie Środkowo-Wschodniej.
FSRU2 - powstanie trzeci terminal LNG w Polsce i wzrośnie bezpieczeństwo energetyczne
forsal.pl 3 hours ago
Zdjęcie: Terminal LNG w Świnoujściu
- Homepage
- Polish politics
- FSRU2 - powstanie trzeci terminal LNG w Polsce i wzrośnie bezpieczeństwo energetyczne
Related
Kłamstwa Tuska i miażdżąca odpowiedź ludzi prezydenta
41 minutes ago
Nie żyje były poseł i prezydent miasta
48 minutes ago
recommended
Podejrzany pakunek powodem alarmu w komendzie policji
2 minutes ago











