Działaczka aborcyjna skazana przez sąd

narodowcy.net 1 year ago

We wtorek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał wyrok w sprawie działaczki aborcyjnej, która pomogła w zabójstwie dziecka poczętego. Dostarczyła tabletki poronne. Została skazana na karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

Sprawa została skierowana do sądu pod koniec 2021 r. przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga. Oskarżona została działaczka Aborcyjnego Dream Teamu Justyna Wydrzyńska. Kobieta w lutym 2020 r. dostarczyła 10 tabletek poronnych, w celu zamordowania nienarodzonego dziecka. Sprawę zgłosił ojciec dziecka. Wcześniej nie wyraził zgody na wykonanie zabiegu aborcyjnego za granicą.

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uznał Justynę Wydrzyńską winną przekazania środków poronnych kobiecie, która zamierzała dokonać aborcji i skazał ją na 8 miesięcy ograniczenia wolności poprzez prace społeczne.

W postępowaniu uczestniczył @OrdoIuris. https://t.co/3Xvya9OQBK pic.twitter.com/Bs05AXY0cp

— Instytut Ordo Iuris (@OrdoIuris) March 14, 2023

- Justyna W. została oskarżona o to, iż w dniu 24 lutego 2020 roku w Przasnyszu, w zamiarze, aby inna osoba dokonała przerwania ciąży z naruszeniem przepisów ustawy, udzieliła jej pomocy poprzez oferowanie dzięki łączy teleinformatycznych porad oraz przekazanie za pośrednictwem operatora pocztowego produktów leczniczych o działaniu poronnym, w postaci co najmniej dziesięciu tabletek zawierających w składzie mizoprostol, czym wprowadziła do obrotu produkt leczniczy nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu” – Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Drugi czyn z aktu oskarżenia dotyczył wprowadzenia do obrotu lub przechowywania w celu wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego bez pozwolenia na dopuszczenie go do obrotu. Proces rozpoczął się 24 kwietnia 2022 r. Oskarżona nie czuła się winna. Przed wymiarem sprawiedliwości tłumaczyła, iż przekazując pigułki wczesnoporonne kierowała się współczuciem i emocjami. Za zgodą sądu Ordo Iuris, za zgodą sądu, uczestniczył w nim jako organizacja społeczna, ze względu na konieczność ochrony ważnego interesu społecznego. W lipcu 2022 r. Instytut przekazał sądowi opinię, w której wskazuje, iż nie istnieje polski ani międzynarodowy standard prawny, który wymagałby od państwa akceptacji aborcji. Polska może zatem ustanawiać przepisy penalizujące pomocnictwo w aborcji z naruszeniem przepisów ustawy. Jak podkreśla Ordo Iuris podczas jednej z rozpraw doszło do próby wykluczenia organizacji z tego postępowania. Wnioskowali o to obrońcy Justyny Wydrzyńskiej oraz świadek. Sąd jednak nie przychylił się do tych wniosków.

Nie byłam tak surowa jak GW by chciała.

Wniosłam o karę 11 msc. więzienia za I czyn i karę 2 msc. p.w. za II czyn oraz wymierzenie kary łącznej w wysokości roku pobawienia wolności z warunkowym ZAWIESZENIEM jej wykonania.

Dodatkowo wniosłam o grzywnę i dozór. pic.twitter.com/uPZio4ZYdP

— Magdalena Majkowska (@MagdaMajkowska) March 14, 2023

W trakcie ostatniej rozprawy Instytut Ordo Iuris w mowie końcowej przedstawił sądowi pod rozwagę wymierzenie za oba przestępstwa kary łącznej w wysokości roku więzienia z warunkowym zawieszeniem na okres trzech lat próby z dozorem Policji lub kuratora. Instytut wniósł o wymierzenie grzywny w wysokości 350 stawek dziennych po 30 zł każda. Prokurator wnosił o ograniczenie wolności oskarżonej. Obrona domagała się uniewinnienia od zarzucanych czynów.

- Oskarżona, jak i całe środowisko aktywistów aborcyjnych, od lat zajmują się promocją aborcji, w tym aborcji farmakologicznej, drwiąc z doskonale im znanego, obowiązującego w Polsce prawa. Brak stanowczej reakcji ze strony wymiaru sprawiedliwości w takiej sytuacji oznaczałby przyzwolenie dla tworzenia się w Polsce klimatu lekceważenia prawa wbrew konstytucyjnym standardom chroniącym życie. Wyrok w sprawie Justyny Wydrzyńskiej należy zatem uznać za istotny krok w kierunku realnego respektowania obowiązującego w Polsce prawa do życie nienarodzonych dzieci – adw. Magdalena Majkowska z Zarządu Ordo Iuris.

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał wyrok, w którym uznał Wydrzyńską winną zarzucanego jej czynu. Została skazana na karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności polegającą na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Z drugiego od drugiego czynu „aktywistka” została uniewinniona. Wyrok jest nieprawomocny.

Wyrok skazujący w sprawie Justyny W. to istotny krok w kierunku realnego respektowania obowiązującego w Polsce prawa do życie nienarodzonych dzieci. Nie można dawać przyzwolenia dla lekceważenia prawa wbrew konstytucyjnym standardom chroniącym życie.

— Magdalena Majkowska (@MagdaMajkowska) March 14, 2023

narodowcy.net/ordoiuris.pl/pch24.pl

Read Entire Article