Warto się pospieszyć
Monumentalny gmach Muzeum, piękna sala koncertowa, uprzejma obsługa, widać dumna, iż pracuje w takim miejscu. Duma jest tam wszechobecna. Duma Narodowa. Warto się pospieszyć i w najbliższych dniach odwiedzić i zwiedzić Muzeum Historii Polski, by zanurzyć się w historii Polski, by przeżyć historię Polski, by zaczerpnąć ze źródła Dumy Narodowej. Warto się pospieszyć. Już pierwszej doby po siłowym zajęciu przez siepaczy spod ośmiu gwiazdek Polskiej Telewizji przystąpiono do niszczenia materiałów archiwalnych. Usuwano z platform internetowych i niszczono nie tylko nagrania cyklu „Reset” demaskującego uległość wobec Putina prominentnych polityków Platformy, a także samego Donalda Tuska. Usuwano i niszczono materiały o Bitwie Warszawskiej, o polskich kryptologach, o wybuchu II wojny światowej, o zniszczeniach Warszawy w 1939 roku, o Powstaniu Warszawskim, o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, o Żołnierzach Niezłomnych.
Warto się pospieszyć. To kwestia miesięcy, a może już tylko tygodni, jak koalicja 13 grudnia przeprosi Europę i cały świat, a przede wszystkim Niemców, za rozpętanie przez Polskę II wojny światowej i za polskie obozy koncentracyjne. Muzeum na warszawskiej Cytadeli może zostać
niebawem przekształcone w muzeum polskiej nienormalności, a może choćby w muzeum niemieckich ofiar II wojny światowej, poległych z rąk Polaków zawsze nieżyczliwych i agresywnych wobec poszukujących swojego miejsca na Ziemi (Lebensraum) imigrantów.
Jak ujawnił poseł Jarosław Fogiel „Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta i stowarzyszenie Konferencja Ambasadorów RP (sic.) wzywają do rozliczenia osób winnych domagania się od Niemiec zadośćuczynienia za zbrodnie II wojny światowej”. W ujawnionym opracowaniu jego autorzy stwierdzają, że: „raport o polskich stratach wojennych nie może pozostać źródłem wiedzy o tym tragicznym rozdziale historii polsko-niemieckiej, ponieważ oparty został na zmanipulowanej metodologii i zawiera fundamentalne błędy i niedopowiedzenia”. Autorzy opracowania zapowiadają też powstanie nowego raportu, w którym podniesiona zostanie kwestia „niemieckiego mienia, jakie Polacy przejęli po zakończeniu wojny na tzw. Ziemiach Odzyskanych”. Może zatem Muzeum Historii Polski na warszawskiej cytadeli przekształcone zostanie w muzeum mienia niemieckiego zagrabionego przez Polaków w wyniku II wojny światowej.
Warto siępospieszyć, by zdążyć odwiedzić Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli. Warto się pospieszyć.
Marcin Bogdan