USA: Dar Młodzieży weźmie udział w paradzie żaglowców

naszdziennik.pl 3 hours ago

Polska fregata szkolna Dar Młodzieży weźmie udział w paradzie żaglowców w Nowym Jorku z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości — przekazał PAP Uniwersytet Morski w Gdyni.

Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów 250-lecia niepodległości USA.

Jak poinformowała rzecznik UMG Zuzanna Szwedek-Kwiecińska, Dar Młodzieży będzie reprezentować Polskę wśród 48 największych żaglowców z 20 państw oraz ponad 50 okrętów wojennych z całego świata. Statki pokonają trasę liczącą 16 mil morskich — od mostu łączącego Staten Island z Brooklynem po most George'a Washingtona na rzece Hudson.

Dar Młodzieży będzie w Nowym Jorku od 3 do 8 lipca, chętni będą mogli zwiedzić statek w dniach 5-7 lipca.

JG, PAP

Read Entire Article