Ukrainians hold European hackathon to combat misinformation

mobiletrends.pl 1 year ago

Hackathon zgromadzi najlepsze talenty technologiczne z Ukrainy i UE, aby przeciwdziałać problemom związanym ze współczesną dezinformacją

Międzynarodowa organizacja technologiczna SocialBoost i Impact Tech Accelerator 1991 rozpoczynają 1991 Hackathon: Media, trzydniowe wydarzenie skupiające się na identyfikowaniu cyfrowych rozwiązań do zwalczania dezinformacji, analizowania danych dla mediów i rozwijania higieny cybernetycznej.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-22 stycznia 2023 r. w Kampusie Google w Warszawie oraz online. Hackathon poprzedzi pre-event i konferencja. Wydarzenia zgromadzą specjalistów z VoxСheck, AIN.UA i innych ekspertów w dziedzinie mediów i cyfryzacji, aby podzielić się najbardziej bolesnymi problemami związanymi z dezinformacją. NATO jest partnerem w hackathonie.

Przy wsparciu międzynarodowych darczyńców, korporacji technologicznych i rządów zwycięskie projekty będą dalej rozwijane i otrzymają profesjonalne wsparcie mentorskie przez miesiąc po hackathonie.

Obejmuje to dostęp do sieci start-upów, inwestorów i ekspertów 1991, indywidualne spotkania i konsultacje oraz wsparcie techniczne. Najlepsze zespoły będą miały również możliwość pracy z czołowymi specjalistami w tej dziedzinie i otrzymywania korzyści od partnerów technologicznych.

Ponadto wiodący panel mówców podczas hackathonu ogłosi uruchomienie Europejskiej ukraińskiej sieci cyfrowej, mającej na celu zjednoczenie wszystkich profesjonalistów z branży technologicznej i Ukraińców zamieszkałych w tej chwili w Unii Europejskiej.

Dlaczego to jest ważne

Inwazja Rosji na Ukrainę na pełną skalę naruszyła granice państwowe i informacyjne kraju, przebijając się przez krajowy i światowy krajobraz medialny agresywną bronią propagandową. Oprócz ochrony suwerenności państwowej, Ukraińcy na całym świecie i mieszkańcy państw europejskich, które wspierają Ukrainę, są zmuszeni bronić się przed dezinformacją i propagandą.

1991 Hackathon: Media to międzynarodowa okazja otwarta dla CSO, firm technologicznych, start-upów, rządów i profesjonalistów z branży medialnej.

Głównym celem hackathonu jest rozwój produktów cyfrowych i technologicznych, które mogą być dalej wykorzystywane przez rząd, media, społeczeństwo, organizacje komercyjne, firmy zajmujące się nowymi technologiami i ogół społeczeństwa do konsumowania, przetwarzania, przesyłania i tworzenia informacji zgodnie jako uczciwego produktu.

Denys Gursky, szef zarządu i współzałożyciel SocialBoost, uważa, iż innowacje mogą unowocześnić rynek mediów i jego narzędzia, przenosząc sferę na zupełnie nowy poziom: „Nasz hackathon został stworzony, aby pomóc, poprzez rozwój technologii, w zwiększeniu świadomego korzystania z mediów i rozwijaniu krytycznego myślenia wśród odbiorców. Wydarzenie zgromadzi specjalistów zarówno z Ukrainy, jak iz zagranicy, aby zmobilizować jak najwięcej wysiłków. W końcu chcemy być świadkami narodzin rozwiązań technologicznych, które będą miały globalny potencjał”.

„Dzięki temu projektowi chcemy urzeczywistnić problem dezinformacji, cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa mediów i informacji, zmobilizować potencjał ukraińskich i europejskich specjalistów i aktywistów cyfrowych, którzy mają określoną wiedzę specjalistyczną, oraz utrzymać reputację Ukrainy jako nowoczesnego centrum technologicznego”, dodaje Viktor Gursky, CEO i współzałożyciel SocialBoost.

Format i szczegóły

Zaawansowani technologicznie Ukraińcy z całego świata oraz mieszkańcy państw europejskich wspierających Ukrainę są zaproszeni do wspólnego udziału w hackathonie, aby podzielić się swoimi doświadczeniami, przyczynić się do rozwiązywania globalnych wyzwań związanych z bezpieczeństwem informacji oraz współpracować z wiodącymi ekspertami i specjalistami z sektora rządowego, rynkowego i społeczeństwa obywatelskiego.

Zapraszamy uczestników do rozwiązywania wyzwań w następujących obszarach:

  • Algorytmy i narzędzia automatyzacji
  • Wiadomości w czasie rzeczywistym i monitorowanie danych
  • Edukacja użytkowników
  • Komunikacja strategiczna
  • Otwarte dane i przejrzystość
  • Big Tech i odpowiedzialna reklama

1991 Hackathon: Media wzmocnią pozycję tych, którzy chcą wywrzeć wpływ i przyczynić się do tworzenia innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Kryteriami oceny są aktualność, innowacyjność, potencjał komercyjny, prezentacja i możliwości wdrożeniowe.

Uczestnictwo jest za darmo. Rejestracja mentorów i uczestników jest otwarta na stronie do 20 stycznia 2023 r. Więcej informacji na stronie.

Partnerami są GovTech Polska, Fundacja Moje Państwo, Google for startups Campus, Centrum komunikacji strategicznej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Wsparcie rządowe zapewnia Diia Business.

Kluczowy partner informacyjny: Sigma Software Group.

Read Entire Article