TV debate in Końskie. Both teams are ready

news.5v.pl 1 week ago

Oba sztaby wyraziły gotowość do udziału w telewizyjnej debacie prezydenckiej między Karolem Nawrockim a Rafałem Trzaskowskim. Starcie w Końskich planowane jest na godzinę 20.

„Odpowiadając na pismo w sprawie zasad przeprowadzania 'Debaty Przedwyborczej 2025′ w dniu 11.04.2025 roku, podtrzymujemy chęć udziału Karola Nawrockiego w debacie. Jednocześnie podkreślamy, iż debata powinna być prowadzona przez przedstawicieli 5 stacji telewizyjnych: Telewizji Polskiej w likwidacji, TVN, Polsat, TV Republika praz wPolsce24. Jesteśmy gotowi do rozmów na temat organizacji takiego wydarzenia” – wskazano w oświadczeniu sztabu PiS.

Kilka minut później po oświadczeniu sztabu PiS do sprawy odniósł się sztab kandydata KO.

Przypomnijmy, iż kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w środę opublikował nagranie na X (dawniej Twitter), w którym zaproponował Karolowi Nawrockiemu debatę w najbliższy piątek, 11 kwietnia, w Końskich (woj. świętokrzyskie) o godzinie 20.

Nawrocki po kilku godzinach odpowiedział, iż jest gotowy do debaty; postawił jednak warunek – w debacie udział mają wziąć wszystkie telewizje informacyjne.

Wybory prezydenckie 2025. Zasady przeprowadzania „Debaty Przedwyborczej”

Zasady debaty:

Miejsce debaty: Końskie
Czas debaty: około 90 minut
Tytuł debaty: Debata przedwyborcza 2025
Emisja debaty live: TVP1, TVP Info, TVN 24, Polsat News i POLSAT NEWS POLITYKA

Bloki tematyczne:

Bezpieczeństwo
Polityka zagraniczna
Gospodarka

Układ debaty: W każdej części każdy z trzech dziennikarzy zada po dwa pytania identycznej treści obu kandydatom. czas pytania 30 sek. Czas na odpowiedź – 1 minuta. Kolejność odpowiedzi będzie wylosowana.
W każdym bloku tematycznym po odpowiedzi na pytania dziennikarzy kandydaci będą mogli zadać kontrkandydatowi po jednym pytaniu. Czas na pytanie – 30 sek. Czas na odpowiedź – 1 minuta. Czas na ripostę – 30 sek. Kto pierwszy będzie zadawał pytanie wzajemne – zdecyduje losowanie.

Po trzech blokach tematycznych proponujemy rundę pytań wzajemnych. Każdy z kandydatów na Urząd Prezydenta RP będzie mógł zadać kontrkandydatowi po trzy pytania. Czas na pytanie 30 sek. Czas na odpowiedź – 1 minuta. Czas na ripostę – 30 sek. Kolejność zadawania pytań wzajemnych – o tym zadecyduje losowanie.

Na zakończenie debaty każdy z kandydatów ma 2 minuty na podsuwanie swojego wystąpienia tzw. swobodną wypowiedź. Pytania nie będą znane kandydatom, oraz ich pełnomocnikom przed debatą. Czas wypowiedzi kandydatów będzie mierzony i wizualizowany. Koniec czasu wypowiedzi będzie sygnalizowany „gongiem” – efektem audio.

nn/pbi / Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Read Entire Article