„Szlachetny Piątek” to kampania Centrum Życia i Rodziny, która ma za zadanie promować szlachetność, czystość i wierność. Inicjatorzy akcji zachęcają do ubrania białego elementu garderoby w piątek 28 października. Wskazują również, iż to pozytywna i wartościowa odpowiedź na tzw. „tęczowe piątki LGBT”.
Centrum Życia i Rodziny zachęca do udziały w kampanii „Szlachetny Piątek” poprzez pobranie wartościowych materiałów ze strony https://szlachetnypiatek.pl. Jednak przede wszystkim apeluje, aby w piątek 28 października założyć biały element garderoby – np. koszulę, szal, apaszkę czy wstążkę. W ten sposób publicznie wyrazić wsparcie dla takich wartości jak szlachetność, czystość i wierność. Organizatorzy podkreślają, iż kampania jest odpowiedzią na niebezpieczne inicjatywy środowisk LGBT, które wykrzywiają prawdziwy obraz rodziny i małżeństwa.
Inicjatorzy akcji promującej szlachetność, wierność i czystość zachęcają, aby włączyć się w kampanię „Szlachetny Piątek” i dać temu wyraz także w mediach społecznościowych. Wystarczy wrzucić do internetu swoje zdjęcie z białym elementem garderoby i opatrzyć je hasztagiem #SzlachetnyPiatek. „W ten sposób dajemy publiczne świadectwo” – podkreślają organizatorzy.
Kampania jednak nie polega jedynie na zaangażowaniu się w nią poprzez ubranie białego elementu garderoby. Jak wskazuje Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, na stronie https://szlachetnypiatek.pl można znaleźć szereg wartościowych materiałów dla nauczycieli i rodziców.
– W ramach kampanii udostępniamy wyjątkowe opracowania, konspekty zajęć dla nauczycieli i wychowawców. Są to scenariusze, które pomogą przeprowadzić lekcje promujące szlachetność, wierność i czystość – wskazuje Paweł Ozdoba. Dodaje, iż to wartościowe i kompleksowe scenariusze, które można wykorzystać podczas godzin wychowawczych lub w ramach zajęć z Wychowania do Życia w Rodzinie.
Zaniepokojeni rodzice i nauczyciele mogą również otrzymać bezpłatny poradnik co robić i jak reagować na przypadki organizowania w szkołach tzw. „tęczowych piątków”, poświęconych promocji postulatów środowisk LGBT. W poradniku znajdują się odpowiedzi jak gwałtownie i skutecznie reagować, aby nie narażać niewinnych dzieci na promocję postulatów środowisk LGBT.
– Mamy dla młodych dobrą propozycję. Chcemy zachęcić ich, aby: nie podążali za ideologią narzucaną przez organizacje LGBT; byli wierni i godni zaufania, a nie niekonsekwentni
i zmienni w uczuciach; żyli wolni w czystości, a nie zniewoleni rozwiązłością; wyróżniali się szlachetnością serca, a nie mroczną odmiennością – podkreśla z kolei Aleksandra Gajek z Centrum Życia i Rodziny.
Inicjatorzy kampanii przygotowali również publikację „Chciałbym być sobą”. Prezentuje ona tragiczne historie osób, które w młodości, pod wpływem środowisk LGBT dokonały operacji „zmiany płci” i dziś tego bardzo żałują. Wszystkie materiały w ramach kampanii „Szlachetny Piątek” znajdują się na stronie: https://szlachetnypiatek.pl.
Kampania „Szlachetny Piątek” odbywa się w tym roku w ostatni piątek miesiąca tj. 28 października.