MSZ nie otrzymało dotychczas żadnego sygnału, by podczas środowego trzęsienia ziemi w Wenezueli ucierpiał którykolwiek z obywateli RP – poinformował w czwartek rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Maciej Wewiór.
Dwa silne trzęsienia ziemi nawiedziły Wenezuelę, powodując poważne zniszczenia m.in. w Caracas. W czwartek rano czasu polskiego p.o. prezydent tego kraju Delcy Rodríguez poinformowała, iż dotychczas władze otrzymały doniesienia o 32 zabitych i ponad 700 rannych. Zaznaczyła, iż bilans ofiar prawdopodobnie wzrośnie.
Rzecznik polskiego MSZ przekazał w czwartek, iż „w Wenezueli obecność naszych obywateli to pojedyncze przypadki”. „Nie mamy żadnego sygnału, aby którykolwiek [z obywateli] ucierpiał” – poinformował. Polscy dyplomaci, jak dodał, nie ucierpieli.
JG, PAP









![Olsztyn. Strzelał z wiatrówki w przystanek autobusowy przy ul. Lubelskiej [ZDJĘCIA]](https://static.olsztyn.com.pl/static/articles_photos/47/47345/e19f580c0102d8db6be389e60e881ddd.jpg)
