W czasie wakacji policjanci ruchu drogowego
w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania na drogach, w tym na szlakach prowadzących
do miejsc wypoczynku oraz w rejonach, gdzie występuje największe natężenie ruchu – poinformował kom. Antoni Rzeczkowski z Biura Ruchu Drogowego KGP.
Rzeczkowski przypomniał, iż rozpoczynające się wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego od piątku przez całe wakacje policjanci drogówki pojawią się m.in.
na drogach dojazdowych do kurortów i większych miast.
– Funkcjonariusze będą reagować przede wszystkim na te zachowania, które najczęściej prowadzą do tragicznych zdarzeń, m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, korzystanie z telefonu podczas jazdy czy kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu – powiedział kom. Antoni Rzeczkowski.
AB, PAP










