Kanał telewizyjny z siedzibą w Los Angeles ma uruchomić prezentery wiadomości generowane przez sztuczną inteligencję (AI) w lutym 2024 roku.
Channel 1 z siedzibą w Los Angeles zadebiutuje w przyszłym roku z tymi cyfrowymi ludźmi – mieszanką cyfrowo stworzonych awatarów i "cyfrowych sobowtórów" stworzonych przez kanał – informuje Daily Mail. Ci cyfrowi prezenterzy wiadomości będą informować o aktualizacjach wiadomości o wydarzeniach na świecie. Pojawią się również na bezpłatnych platformach telewizji strumieniowej.
Adam Mosam, założyciel Channel 1, powiedział, iż doniesienia prasowe będą pochodzić z zaufanych oficjalnych źródeł, takich jak rejestry publiczne i dokumenty rządowe we współpracy z nieujawnionymi tradycyjnymi serwisami informacyjnymi, niezależnymi dziennikarzami i raportami informacyjnymi generowanymi przez sztuczną inteligencję. Cyfrowi prezenterzy wiadomości będą następnie przekazywać wiadomości na antenie.
Mosam dodał, iż Channel 1 stara się zapewnić widzom spersonalizowane wiadomości podobne do popularnej aplikacji społecznościowej TikTok. Aplikacja została zaprojektowana tak, aby z czasem dostosowywać się do preferencji użytkownika, ucząc się jego nawyków i zainteresowań – niezależnie od tego, czy są to wiadomości finansowe, sport czy inne tematy. Channel 1 będzie również używał cyfrowych podwójnych kotwic, aby zastąpić głos i ruchy ust ludzi w wiadomościach tłumaczeniem na język angielski. To z kolei przekształci lokalne wiadomości w format dostępny dla międzynarodowej publiczności.
(Powiązane: Witryna z wiadomościami technologicznymi opisuje chatbota AI firmy Microsoft jako emocjonalnie manipulującego kłamcą.)
"Jeśli uda nam się wygenerować 500 historii i wybrać odpowiednie dziewięć lub 10 dla Ciebie, to wykonamy lepszą robotę, informując Cię i pokazując, czego szukasz w przydzielonym czasie" – powiedział Mosam.
Generowani przez sztuczną inteligencję prezenterzy wiadomości nadają nowe znaczenie FAŁSZYWYM WIADOMOŚCIOM
Specjaliści ds. mediów i krytycy wyrazili zaniepokojenie rozwojem sytuacji, wyrażając potencjalne konsekwencje, które mogą spotkać umierający przemysł informacyjny.
"Jeśli wierzysz w koncepcję "fałszywych wiadomości", nic nie widziałeś. Przynajmniej twoje wiadomości są prezentowane przez ludzi" – powiedziała Kristen Ruby, dyrektor generalna firmy public relations Ruby Media Group. "Kiedy prezenterzy wiadomości AI zastąpią prezenterów wiadomości ludzkich, pojęcie fałszywych wiadomości będzie miało zupełnie inne znaczenie".
Reporter BC Today, Alec Lazenby, potępił "całkowicie przerażający" pomysł posiadania prezenterów wiadomości AI. "Chociaż rozwój transmisji w całości opartej na sztucznej inteligencji jest imponujący, może mieć ogromne konsekwencje dla i tak już uszczuplonego przemysłu informacyjnego i przyspieszyć utratę wysokiej jakości reporterów i prezenterów" – napisał na X.
Tymczasem komentator technologii i mediów społecznościowych Lance Ulanoff powiedział: "Prezenterzy wiadomości AI są dokładnie tym, czego nie potrzebujesz w swoim opartym na faktach, spragnionym wiadomości życiu".
Pomimo zapewnień Mosam, iż Channel 1 nie będzie wykorzystywał prezenterów wiadomości generowanych przez sztuczną inteligencję, ślady poprzednich eksperymentów ze sztuczną inteligencją w dziennikarstwie przez cały czas pozostają. Wśród opinii publicznej utrzymują się wątpliwości, z obawami przed dystopijną przyszłością, w której fałszywe wiadomości rozprzestrzeniają się za pośrednictwem treści generowanych przez sztuczną inteligencję. jeżeli media nie generują prezenterów wiadomości, bawią się pomysłem wykorzystania sztucznej inteligencji do pisania artykułów informacyjnych.
Na przykład gigant medialny Gannett rozpoczął swój eksperyment ze sztuczną inteligencją w sierpniu, wykorzystując usługę LedeAI do automatycznego generowania lokalnych historii sportowych w szkołach średnich w swoim portfolio publikacji. Firma zdecydowała się jednak zakończyć swój eksperyment po serii błędów w artykułach.
Sports Illustrated, niegdyś uważany za złoty standard w dziennikarstwie sportowym, również parał się sztuczną inteligencją. Magazyn uciekł się do tworzenia artykułów generowanych przez sztuczną inteligencję i doklejania fałszywych nazwisk pisarzy i biografii na końcu, wraz z fałszywymi zdjęciami głowy generowanymi przez sztuczną inteligencję, zaprojektowanymi tak, aby oszukać czytelników, aby uwierzyli, iż napisał je profesjonalista.
Odwiedź stronę Journalism.news, aby dowiedzieć się więcej o tradycyjnych mediach bawiących się sztuczną inteligencją.
Obejrzyj ten film o chatbocie AI firmy Microsoft, który wykazuje uprzedzenia wobec konserwatystów.
Ten film pochodzi z kanału NewsClips w Brighteon.com.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.naturalnews.com/