Global Media Forum 2025 to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów na najwyższym szczeblu. Konferencja stanowi centrum dialogu, gdzie eksperci z całego świata debatują na temat kluczowych zagadnień, w tym cenzury, globalnych kryzysów, innowacji w mediach oraz różnorodności.
Wśród uczestników znajdują się nie tylko dziennikarze, ale również decydenci polityczni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, naukowcy i liderzy biznesu.
Centrum innowacji i wiedzy o mediach
Program forum obejmuje liczne panele dyskusyjne, prelekcje i praktyczne warsztaty. Dzięki nim uczestnicy zdobywają cenne umiejętności i wiedzę, które pomagają im nawigować w dynamicznie zmieniającym się krajobrazie medialnym. To miejsce, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a dyskusje przekładają się na realne działania.
W poprzednich edycjach GMF gościły takie osobistości jak niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Maria Ressa i Leymah Gbowee, a także historyk z Uniwersytetu Yale Timothy Snyder czy założyciel serwisu śledczego Correctiv, David Schraven.
W tym roku wśród panelistów znaleźli się:
Konferencja w Bonn to niepowtarzalna szansa na spotkanie światowych liderów i wymianę poglądów w ekskluzywnej atmosferze.
Nagroda za wolność słowa
Jednym z najważniejszych punktów programu jest wręczenie nagrody DW Freedom of Speech Award. To prestiżowe wyróżnienie honoruje osoby i inicjatywy, które wnoszą znaczący wkład w promowanie wolności słowa na świecie. Wśród laureatów z poprzednich lat znaleźli się m.in. aktywistka Yulia Navalnaya oraz ukraińscy dziennikarze Mstyslav Chernov i Evgeniy Maloletka. Nagroda przypomina o fundamentalnej roli, jaką wolne media odgrywają w demokratycznych społeczeństwach.