Freemasons from Essex aid Ukrainian children

wolnomularstwo.pl 4 months ago

Your Harlow, 25 sierpnia 2024

Służba jest w samym sercu masonerii, a Loża Orsett i lokalna organizacja charytatywna „Get Started Art” połączyły ostatnio siły, aby uchwycić istotę służby, dostarczając pomoc tysiącom dzieci w Ukrainie.

Doniosły wysiłek zbierania funduszy prowadzony przez wolnomularza z Essex Steve’a Bryuela (Loża Orsett) i Get Started Art zaowocował dostarczeniem 10 000 książek do arteterapii i ponad 1000 zestawów do kolorowania do szkół i grup dziecięcych w Irpinie i Buczy.

Książki, które zostały zaprojektowane przez innego masona z Essex Dave’a Bartona (Get Started Art) w kolorach ukraińskiej flagi i przetłumaczone, zostały dostarczone do szkół w całym regionie przez dyrektorów Ensign Bus. Jest to część ich inicjatywy wsparcia logistycznego, mającej na celu zapewnienie pomocy i ulgi dla rozdartego wojną kraju.

Według danych misji monitorującej Biura Praw Człowieka ONZ w Ukrainie, od początku wojny zginęło co najmniej 487 dzieci, a 954 zostało rannych.

Ponad 5000 dzieci w Buczy i Irpinie uczy się w tej chwili w odbudowanych szkołach, w tym w szkole w Irpinie, która została zniszczona w 70%, a której odbudowa została sfinansowana przez Unię Europejską. w tej chwili szkoła ta jest w pełni operacyjna i zapewnia 1700 uczniom, w tym dzieciom przesiedleńców wewnętrznych, edukację w pełnym wymiarze godzin.

Przedszkole Rūta będzie kolejnym beneficjentem masońskiej pomocy, po tym jak mocno zniszczone odrodziło się po rosyjskiej agresji. Odbudowa, wspierana przez ponad 4,9 mln euro z Funduszu Współpracy Rozwojowej i Pomocy Humanitarnej, została zrealizowana przez litewską Centralną Agencję Zarządzania Projektami (CPVA), która od 2014 r. prowadzi inicjatywy infrastrukturalne w terenie.

„Nawet w czasach wojny szkoły i przedszkola muszą być odbudowywane, aby zapewnić ciągłość edukacji ukraińskich dzieci, a także możliwość pracy dla rodziców i przyczynienia się do odbudowy kraju. Ponowne otwarcie w Dniu Niepodległości Ukrainy jest symbolicznym znakiem naszego zaangażowania i niezachwianego wsparcia. Ten projekt jest konkretnym i namacalnym przykładem pomocy Litwy i aktem nadziei” – podkreśliła Rasa Suraučienė, zastępca dyrektora CPVA.

Bitwa pod Irpieniem była częścią ofensywy Kijowa podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 r. w celu przejęcia kontroli nad miastem Irpień. Rozegrała się pomiędzy żołnierzami rosyjskich sił zbrojnych i ukraińskich sił lądowych. Bitwa trwała od 27 lutego 2022 r. do 28 marca 2022 r. i zakończyła się odzyskaniem miasta przez siły ukraińskie.

Bitwa była częścią większej operacji mającej na celu okrążenie Kijowa, stolicy Ukrainy. Siły ukraińskie oparły się rosyjskiemu natarciu na zachodnich przedmieściach stolicy, w Irpinie, Buczy i Hostomelu. Bitwa charakteryzowała się zaciekłymi walkami miejskimi, w wyniku których prawie 70% miasta zostało poważnie uszkodzone lub zniszczone.

.

Read Entire Article