Prezydent Andrzej Duda, przemawiając podczas 79. zgromadzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych zapewnił o poparciu dla polityki zrównoważonego rozwoju, czyli skrajnej ideologicznej agendy środowisk globalistycznych.
Przemawiając podczas głównej debaty, prezydent zwrócił uwagę na problem kolejnych wojen, wybuchających wraz z inwazją Rosji na Ukrainę. Z tego powodu – alarmował – stoimy dziś w obliczu poważnego zagrożenia dla globalnego bezpieczeństwa. W tym kontekście, oprócz konfliktu za naszą granicą, prezydent wymienił kryzys w Jemenie i wojnę na Bliskim Wschodzie. Jak zaznaczył, choć Izrael w następstwie „brutalnych ataków Hamasu z 7 października 2023” ma prawo odpowiedzieć, musi to robić przestrzegając zasad międzynarodowego prawa humanitarnego.
Prezydent Duda zwrócił uwagę na przeszkody w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, czyli lewicowej agendy środowisk globalistycznych, obliczonej m.in. na transformację społeczno-ekonomiczną, globalną promocję usług z zakresu „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego” (aborcja, antykoncepcja) czy edukację seksualną w duchu LGBT+.
– Dostrzegamy, iż globalny rozwój w wielu częściach świata w tej chwili napotyka liczne przeszkody. Z zaniepokojeniem obserwujemy, iż w połowie drogi wyznaczonej przez Agendę 2030 dla osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju, postęp w realizacji tych ambicji jest wciąż niewystarczający – konstatował.
Andrzej Duda przypomniał, iż w przyszłym roku będziemy świętować 80. rocznicę powołania Organizacji Narodów Zjednoczonych. – Pomimo swej niedoskonałości, ONZ pozostaje fundamentem światowego porządku, pozwalając na pracę na rzecz zapewnienia światowego pokoju, rozwoju i ludzkiej godności – zapewniał.
Prezydent poinformował, iż Polska jest gotowa do udziału w dyskusji o reformach Rady Bezpieczeństwa i innych kluczowych organów ONZ, a także międzynarodowych instytucji finansowych. – Świat podlega zmianom i nasz system również musi się zmienić, aby mógł lepiej służyć globalnej społeczności – stwierdził.
– Nasz wspólny wysiłek, aby zachować kolejne pokolenia od widma wojny, został utrwalony w Karcie Narodów Zjednoczonych. Polska pozostaje wierna tej misji i będzie wspierać wszelkie wysiłki na rzecz pokoju, praw człowieka i zrównoważonego rozwoju – zakończył swoje przemówienie.
Andrzej Duda przemawiał również na Szczycie dla Przyszłości, gdzie komentował uchwalony Pakt dla Przyszłości: program reform struktur ONZ, obliczony na ograniczenie zakresu suwerenności poszczególnych państw na rzecz globalnego zarządzania.
– Cieszy nas, iż Pakt dla Przyszłości zmierza do wzmocnienia i promowania zarówno tych trzech filarów Narodów Zjednoczonych: pokoju i bezpieczeństwa, rozwoju i praw człowieka, a także do wzmocnienia Karty Narodów Zjednoczonych i prawa międzynarodowego – powiedział prezydent. Andrzej Duda wyraził nadzieję z faktu, iż pakt określa „działania niezbędne do osiągnięcia ambitnych celów związanych ze wzmocnieniem systemu multilateralnego i osiągnięciem celów Agendy 2030”.
– Jesteśmy świadomi, iż wynik Szczytu musi pogodzić różne perspektywy i ambicje. Jesteśmy gotowi dołożyć wszelkich starań, by osiągnąć ambitne założenia Paktu dla Przyszłości i w pełni wdrożyć go w nadchodzących latach – deklarował.
Źródło: PAP / YouTube / Organizacja Narodów Zjednoczonych
PR
Łukasz Warzecha: Wielkie kłamstwo zrównoważonego rozwoju
Zrównoważony rozwój. Ten RAPORT obnaża GLOBALISTÓW [KWAŚNIEWSKI, WARZECHA, STELMACH, MAJEWSKI]