35-latek zmarł podczas interwencji kołobrzeskiej policji

naszdziennik.pl 4 hours ago

Nie żyje 35-latek, którego policjanci skuli kajdankami w mieszkaniu przy ul. Wieniawskiego w Kołobrzegu.

O przebiegu interwencji z czwartku przed północą kołobrzeska policja poinformowała w piątek.

Z oficjalnego komunikatu wynika, iż policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w czwartek przed północą otrzymali dwa zgłoszenia o pobudzonym i agresywnym 35-latku, który może być po zażyciu psychotropów i pod wpływem alkoholu.

Do mieszkania przy ul. Wieniawskiego w Kołobrzegu skierowany został policyjny patrol i ratownicy medyczni.

Na miejscu 35-latek stawiał opór, dlatego policjanci użyli siły fizycznej i kajdanek. Podczas ich zakładania mężczyzna wyzywał i kopał funkcjonariuszy. Chwilę później stracił przytomność.

Policjanci ściągnęli mężczyźnie kajdanki, rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, którą wykonywali na przemian z ratownikami medycznymi. Akcja ratunkowa trwała blisko godzinę. Okazała się bezskuteczna. 35-latek zmarł.

JG, PAP

Read Entire Article